№5(321) 31-05-2022

Ержан МАКСИМ:
Болашақта өзімді классикалық әндердің орындаушысы ретінде көремін

«Қарағанды лагері — қара орамал»
Қарқаралы — ұлттық-демократиялық қозғалыстың бесігі
Без истории нет будущего
Юбилейный концерт
Бөкетов жастары — киелі Түркістан төрінде
Адам мүмкіндігі ғажайыптарға жол ашады
Лечение и отдых во благо

Continue Reading№5(321) 31-05-2022

«Қарағанды лагері — қара орамал»

Саяси қуғын-­сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күні Бөкетов университетінде адамзаттың аза жырын жырлаған ақын Ғалым Жайлыбайдың «Қара орамал» кітабының тұсаукесер рәсімі өтті. Танымдық шараға саяси қуғын-­сүргін құрбандарын ақтау жөніндегі республикалық, өңірлік комиссия мүшелері, жиырма бір елдің Қазақстан Республикасындағы елшілері, ақын-жазушылар, тарихшылар, қоғам белсенділері, бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдері, профессорлық-­оқытушылық құрам мен студенттер қатысты. Арқаның ақиық ақыны Серік Ақсұңқарұлы: «Бұл ерекше поэма. Бұған Ғалым үлкен дайындықпен келді. Қарлаг туралы біздің топырақтың бір баласы жазуы керек болатын. Соны Ғалым жазды. «Қара орамал» қазақ поэзиясындағы орны бөлек құбылыс», — ​деп жоғары баға берді.

Continue Reading«Қарағанды лагері — қара орамал»